"Sağlığınız Bize Emanet"
0246 211 50 00

T.C.
SAĞLIK BAKANLIĞI
TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU
ISPARTA İLİ KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ GENEL SEKRETERLİĞİ

ISPARTA DEVLET HASTANESİ

Op. Dr. Veli Can YARAR

Yönetici-Başhekim Vekili

Ana Sayfa
16.09.2016 13:25:13
KAMU HASTANELERİ KURUM BAŞKAN YARDIMCISI ORKUN YILDIRIM ŞEHİT YUNUS EMRE EK BİNAMIZDA İNCELEMELERDE BULUNDU...

Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkan Yardımcısı Dr. Orkun Yıldırım Isparta Askeri Hastanesi iken, Sağlık Bakanlığına devrinin ardından Hastanemiz  Şehit Yunus Emre Ek Hizmet Binasını ziyaret etti.

Kamu Hastaneleri  Kurumu İletişim Daire Başkanı Ali Özhan’ında katıldığı  ziyarette Hastanemiz  Başhekim Yardımcısı Op. Dr. Ahmet Rıfkı Cora ek binamız hakkında bilgi verdi.

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkan Yardımcımız Orkun Yıldırım, yaptığı açıklamada ;“Askeri hastanelerinin devir işlemlerinin ardından hem vaka dağılımı hem de iş birliği açısından çok iyi bir noktada olduğumuzu söyleyebiliriz. Hem vatandaşın hem çalışan personelin hem de bakanlığın memnuniyeti bu noktada üst seviyededir.” dedi.

, Sağlık Bakanlığına bağlanma ile birlikte 26 ilde toplam 32 hastane ve 1 Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi Başkanlığının Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu bünyesinde çalışmalarına devam ettiğini söyledi.

Devralınan hastanelerin çok büyük hizmetler vereceğini düşündüğünü dile getiren Yıldırım, söz konusu hastanelerde Sağlık Bakanlığının sağlıkta dönüşüm projesi kapsamında birçok iyileştirmesinin olacağını kaydetti. Askeri hastanelerinin devir işlemlerinin ardından sağlanan hizmetlere vatandaşlardan olumlu tepkiler aldıklarını ifade eden Yıldırım, “Askeri hastanelerinin devir işlemlerinin ardından hem vaka dağılımı hem de iş birliği açısından çok iyi bir noktada olduğumuzu söyleyebiliriz. Hem vatandaşın hem çalışan personelin hem de bakanlığın memnuniyeti bu noktada üst seviyededir. Bakanlığımız bu hastanelerin hızlı bir gelişimi sağlamak için yoğun bir çaba sarfediyor.” dedi.

Yıldırım, devralınan hastaneleri donanım ihtiyaçlarının giderilmesi için her türlü desteğin verildiğini sözlerine ekledi.